o Mně

Zdravím vás přátelé, mé jméno je Jakub Zeman a jsem fotograf a grafický designér. Pocházím z rodiny tiskařů, kde se tiskařské řemeslo a zkušenosti s grafickou prezentací předává už po třetí generaci. Práce s grafickými programy jsou mým koníčkem a osobně tento obor vnímám jako umění. Můžu vám zaručit individuální a osobní přístup, díky kterému dokážeme propojit vaše představy o designu s funkčností pro vámi zvolený obor.

Má první zkušenost s grafickými programy (konkrétně s Photoshopem) přišla v létě roku 2011, kdy jsem se stal členem metalové kapely z Krnova odkud pocházím. Chlapci věděli, že jsem z tiskařské rodiny a dali mi za úkol vytvořit kapele logo, základní merchandise a plakáty na každý nadcházející koncert. Zde přišla i má první zkušenost s vytvořením přebalu na CD, reklamních bannerů apod.

Z práce jsem byl a dodnes jsem nadšený, je to můj největší koníček, který mi dovolí hrát si s barvami, tvary nebo zhmotnit mé myšlenky do podoby digitálního obrazu, čemuž se věnuji dodnes.

V průběhu let, jsem přešel na komerčnější scénu, kdy jsem se začal věnovat vektorové grafice v Adobe Illustratoru a tvořit vizitky, plakáty, bannery,.. vlastně jakékoliv tiskoviny co vás napadnou pro firmy, jednotlivce a také fotobanky.

V roce 2018 jsem si koupil svou první zrcadlovku. Měsíce jsem fotil přírodu, naši domácí zvěřinu apod., až mi jednou přišla nabídka k nafocení fotek pro ebook. Šlo o fotky pro Marci z FacelifJoga Krnov, fotili jsme jak mají vypadat správně provedené cviky Jógy a jak vypadat nemají. Součástí této spolupráce bylo také nafocení svíček, polštářů a speciálních povlaků na Jóga polštáře. V tu chvíli bylo nutné si přiznat, že na tak velkou zakázku pouze foťák stačit nebude. Pořídil jsem tedy světelné řešení pro studivé focení produktů a portrétů a začal se věnovat produktovému focení. Od mého prvního focení za sebou mám stovky produktových fotografií od šperků pro eshopy, přes focení jídla a dortů pro cukráře až po kompletní nafocení prodejen včetně produktů na místě.

Většinu mých prací najdeš ve zdejší galerii nebo pak na mých Instagramových či Facebookových stránkách.

Odkazy na mé sociální sítě najdeš ve spodní části této stránky.

Call Now Button